QA Automation: що за професія? Обов’язки Шляхи кар’єрного зростання

QA інженер може вирости до техліда, тестліда, тімліда, QA Manager. Можна трохи змістити фокус з тестування і стати продакт оунером, скрам-майстром чи розвиватися більше в технічному напрямку та безпосередньо розробці й стати девелопером. Контроль та аналіз результатів прогону автотестів, рапортування про знайдені проблеми.

QA Automation Engineer що повинен вміти

Досягати успіху компаніям допомагають фахівці з контролю якості. Вони відрізняються стеками, підходами, але мета одна — перевіряти і забезпечувати стандарти продукту. «Потрапити в IT через тестування легко», — цей вислів вже перестав бути актуальним років 5 назад. Але при належних зусиллях і бажанні можливо буквально все. Мрія будь-якого рекрутера чи роботодавця — знайти «свого» спеціаліста з hard і cultural fit. І якщо відповідність корпоративній культурі перевірити важко, то «пройтися» по hard skills і визначити, як у кандидата з гнучкими навичками, дуже просто.

Міні-курс: Automation Testing. Selenium + Java + TestNG

Тому Personal Assistant має вміти знаходити рішення для нетривіальних задач і дивитися на них широко й різнобічно. Георгій Гульов- досвідчений викладач LQAS і професійний тестувальник програмного забезпечення. Сильні сторони Георгія – технічні знання і вміння навчати – саме той перелік навичок, https://wizardsdev.com/ якими повинен володіти справжній лідер QA-індустрії. Георгій прийшов в IT з іншої сфери і на своєму прикладі розповість про те, як це відбувається. QA Engineer можуть не тільки аналізувати, вже створений програмістом, на наявність помилок і недоробок, але і вносити власні корективи.

Щоб дізнатися відповідь на це питання, достатньо продивитися відкриті вакансії. Більше того, в будь-якій галузі існує певна системність процесів. Тобто, розуміння однієї мови програмування значно поліпшує вивчення іншої. Розуміння одного фреймворку поліпшує розуміння всіх інших. Можна не знати як “готувати” якусь CI-систему, але добре розуміючи як працює хоча б одна з них – стають зрозумілими принципи налаштування всіх інших.

QA Automation Engineer що повинен вміти

Навчання стартує в січні 2020 року та передбачає можливість пройти оплачуване стажування на проєктах Innovecs. Знайшли помилку в тексті – виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Середня зарплата джунів починається вже з 800$, а мідлів — з 1500$. Але найчастіше межа між Junior & Middle трохи розмита і починають придумувати типу Strong Junior, Middle + і т. Третій пункт говорить сам за себе — треба бути у постійному контакті з іншими людьми. Це була одна з технічних професій в IT, пиши коментарі, про яку професію хочеш дізнатися більше в наступному пості.

Відео

Як QA Manual, так і QA Automation важливі в одній команді. Ефективні Delivery-менеджери — це найчастіше досвідчені технічні спеціалісти, які виросли з девелопменту або автотестування. По-друге, вид проєкту — не на всіх потрібні Automation або Manual QA. Об’єктивно кажучи, не всі проєкти можна автоматизувати. Я випускник перших QA Manual and QA Automation курсів на базі Bionic University. У сфері тестування працюю 9 років, з яких 7 років Team Lead/QA automation.

Заняття заплановані в післяобідній час з понеділка по п’ятницю і триватимуть чотири години. Фокус програми — на автоматизованому тестуванні з використанням Selenium WebDriver . На першому етапі зареєстровані кандидати пройдуть онлайн тестування технічних навичок і рівня англійської. Наступний етап відбору — асесмент в офісі Innovecs за участю технічних експертів, які крім профільних знань оцінюватимуть також і особистісні навички кандидатів.

Middle QA Engineer, 55000 грн

Після кількох років на одній позиції в компанії мені стало цікаво спробувати себе в девелопменті. Певний час було дуже захопливо, але потім я зрозуміла, що «ламати» мені подобається більше, ніж «будувати», і повернулася назад у тестування. Робота QA інженера потребує стратегічного та аналітичного мислення, хорошої пам’яті та зібраності (бо часто треба тримати в голові кілька паралельних задач і вміти швидко змінювати фокус). Також не зайвим тут буде творчий підхід до роботи. В усьому ІТ-світі зараз зростає потреба саме в QA automation, тож є сенс у тому, щоб не зупинятися на ручному тестуванні, якщо ви його вже опанували, а рухатись далі.

Досить таки дорого мати одразу тестувальників двох типів. Загалом можу сказати, що QA — дуже класний напрям для горизонтального розвитку, поглиблення своїх знань, опанування нових технологій і мов програмування. Ми дослухались до поради Інеси й переглянули медіани зарплат українських автотестерів в останньому дослідженні DOU (літо 2021 року). Для входу в професію QA automation інженеру обов’язково потрібні hard skills.

Він просить автоматизувати той чи інший шматок функціональності , щоб більше не повторювати одні й ті ж рутинні дії та звільнити час на аналіз і вигадування нетривіальних сценаріїв . Таким чином , Автоматор створює продукт , Вакансія QA Automation Engineer кінцевим користувачем якого буде він сам і його команда. «Навколо IT» — нова рубрика, в якій ми збиратимемо все корисне для життя айтішника, яке не стосується його роботи. Виявляється, у айтішників найрізноманітніші хобі.

Чи потрібна портативна зарядна станція?

Заняття, побудовані на практиці, і досвідчені ментори приведуть вас в непросту професію з потрібними навичками і вміннями. Попри те, що деякі рейтинги віддають пальму першості JavaScript, Java продовжує залишатися лідером в галузі автоматизації тестування. Треба вивчити основи програмування, що займає 3-4 місяці. Також важливо вивчити фреймворки для тестування і вміти ними користуватись, що також займає приблизно 2-3 місяці.

  • Тому класні спеціалісти, які заходять в тестування, часто змінюють напрям діяльності (наприклад, на розробника або проджект-менеджера) і відбувається ротація спеціалістів.
  • Основна цінність ролі – в тому, що вона допомагає автоматизувати рутинні операції в тестуванні, а відтак – звільнити ресурси команди на більш інтелектомісткі завдання.
  • До того ж , ринок праці насичений QA Automation інженерами в рази менше , ніж програмістами , тому тлумачні автоматизаторів почуваються впевнено .
  • Але все ж таки, все залежить, власне, від самого користувача мережі Інтернет.
  • Знання цих технологій дозволяє виконати завдання значно швидше та без залучення DevOps-фахівців, яким щоразу доводиться вивчати особливі деталі проєкту та використовуваного інструментарію.
  • Цікавлячись новими IT-професіями для заробітку, необхідно знати, що QA Engineer — це спеціаліст, який бере участь у тестуванні З в момент, коли офіційна версія ще не опублікована.

Достатній досвід, щоб стати лідом — мінімум 4-5 років. QA Manual Engineer здебільшого потрібні у FinTech, проєктах, які пов’язані з business intelligence, або на десктоп-проєктах. Робота зі Swagger та Postman — інструментами для тестування API.

Зазвичай цю професію опановують програмісти, отримуючи додаткову освіту. Виконує на перший погляд просту, але відповідальну роботу, від якої залежать подальші процеси тестування. Даний фахівець займається аналізом вимог, на які грунтуються при виставленні оцінок ефективності та корекції продукту.

Розуміння аспектів якісного продукту тут як не можна до речі. Очевидне рішення – розвиватися у своїй сфері. Програмуванням (ООП, структури даних, мова для написання тестів). Але як завжди є багато чого з категорії it depends. День, коли тестувальникив перестануть називати QA, має бути національним святом у всіх нормальних країнах.

Не буде перебільшенням назвати Selenium, де-факто, стандартом автоматизованного тестування. На кожну потребу існує певний діапазон команд та методів, завдяки яким можна написати автотест, синтаксис підкаже середовище розробки, базових знань ООП вистачить. Якщо ви новачок, який / яка вже стали частиною команди, то знайдіть собі ментора всередині компанії. Не бійтеся задавати «дурні» питання, читайте технічну документацію, будьте ініціативні і відкриті.

Як війна в країні вплинула на рівень доходу та мотивацію топ-менеджерів українського ІТ – про це у нашому новому огляді зарплат… Мій основний стек – Java, але працюючи з Azure, доводилося дописувати скрипти на Python, тоді як з Selenium доводиться застосовувати JavaScript. Я згоден(-на) з умовами використання сайту і політикою конфіденційності. Для того, щоб зробити ваш профіль повноцінним, вкажіть вашу пошту. Бути готовим до тимчасового релокейту до Будапешта.

Інтеграція з системами автозапуску (CI/CD) та системами відстеження версій. Більшість бажаючих потрапити в IT, обирають саме QA, адже поріг входу на QA нижчий, ніж на програміста. На вказану адресу надіслано листа для підтвердження підписки. Перше — це як кажуть у народі — «просте тикання по кнопках». Або, простими словами, я говорю, що вони всі недостатньо добре працюють. Зазвичай за цим напрямком не вимагають широких знань.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top